imagine articol

Turneu pe teren propriu pentru echipa U20

U-BT dispută al doilea turneu al sezonului la categoria U20. Baschetbaliștii antrenați de Horia Pascu vor juca meciurile la Cluj-Napoca. Mai exact, echipa noastră se va duela marți și miercuri cu Colegiul Național Aurel Vlaicu București și CS Agronomia București. La turneu mai participă și CS Universitatea Viitorul Cluj-Napoca. 

Iată și programul confruntărilor din BTarena:

Marți, 16 noiembrie 2021

11:00 – U-BT Cluj-Napoca vs CN Aurel Vlaicu București
13:00 – CS Universitatea Viitorul Cluj-Napoca vs CS Agronomia București

Miercuri, 17 noiembrie 2021

12:30 – CS Agronomia București vs U-BT Cluj-Napoca
14:30 – CN Aurel Vlaicu București vs CS Universitatea Viitorul Cluj-Napoca

În primul joc al stagiunii, U-BT a fost depășită la mare luptă de CS Universitatea Viitorul Cluj-Napoca. Acum, elevii lui Horia Pascu sunt hotărâți să obțină două victorii.

Horia Pascu, antrenor U-BT U20

Ne așteaptă al doilea turneu al sezonului, împotriva a două echipe din București. Sunt două echipe pe care nu le-am întâlnit nici anul trecut, la categoria U18. Practic, vom juca împotriva a două echipe noi. Sperăm să facem niște meciuri mai bune decât precedentul, pe care l-am pierdut. Bineînțeles, vrem să câștigăm, mai ales că jucăm acasă, în sala noastră. Acest lucru ne motivează și mai tare! 

Meciurile pot fi urmărite pe canalul de YouTube al clubului nostru. 

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschPeakVisit ClujIzvoarele CalimaniTudor TailorTransylvania Recovery Center