U, de doua ori victorie

Baietii nostri au purtat noroc fotbalistilor de la "U", care au invins Dacia Mioveni in drumul spre promovare, cu 2-1. Miljan Medvedj, cel mai "fotbalist" din lotul nostru, s-a declarat incantat la finalul meciului, la care au asistat si jucatorii, antrenorii si conducerea de la "U" Mobitelco. "A fost foarte frumos, meci bun, cu multe ocazii, parca nu era Divizia B. Bravo lor, ma bucur ca le-am purtat noroc si au castigat, la fel cum si ei ne-au incurajat la meciul cu Mures de aseara. Prima repriza a meciului a fost ca a noastra de aseara, mai slaba, dar dupa pauza, s-a jucat excelent, baietii au fost motivati, au avut alta atitudine. Ne-a placut mult atmosfera din tribune, iar pe teren mi-au placut Machado, e tehnic, foarte tare in picioare, un fotbalist foarte bun. Mi-a placut si Acosta, dar si Basso, care e un bun aparator si a luat cartonasul rosu pe degeaba. O sa venim la fotbal la Universitatea de cate ori o sa putem. Ne bucuram de victorie. Antrenorul Perovic a facut pronostic ca batem cu 2-1 si i-a iesit, dar n-a castigat nimic, ca nu a pariat cu nimeni", a glumit Meda, care iubeste fotbalul aproape la fel de mult la baschetul. Felicitari "U" Cluj!