Paul Chetreanu va face angajarea la meciul cu Phoenix Galați

Fostul jucător și antrenor al echipei noastre, Paul Chetreanu va face angajarea la meciul de Cupa României dintre U-Banca Transilvania și Phoenix Galați.

Ca junior, Paul Chetreanu a câstigat 8 titluri de campion național, o dată a fost MVP și de patru ori a fost desemnat cel mai bun apărător al turneului final. Timp de cinci ani a fost component al lotului național de juniori.

La nivel de seniori, Chetreanu a are în palmares un titlu de campion național, trei titluri de vicecampion național și o medalie de bronz la campionatele naționale. Este, de asemenea, finalist al Cupei CEBL și timp de patru ani a fost component al lotului național de seniori.

După ce a renunțat la cariera de jucător, Paul Cetreanu a fost timp de doi ani antrenorul secund al echipei U-Banca Transilvania. Este câștigător și MPV al Campionatului Județean de Baschet.

Thumbnail

Paul Chetreanu are doi câini, Charley și Cuba, cu care participă la competiții de atelaje canine, fiind campion la categoria D2. Este, de asemenea, unul dintre organizatorii concursurilor de atelaje canine Cupa Clujului și Cupa Beliș. În anul 2016 va participa la campionatele mondiale de atelaje canine din Slovacia.

Paul Chetreanu este fost chitarist al trupei "Umbre".

Este absolvent al Facultăților de Filozofie, Educație Fizică și Sport și al Facultății de Psihologie și Științe ale Educației.

Thumbnail

Paul Chetreanu este autorul a trei volume de poezii și al unei cărți de proză, a doua fiind în curs de apariție. În prezent lucrează la alte trei cărți și, în același timp, practică phihoterapia la cabinetul său privat, Elipsiona.

BILETE

Meciul U-Banca Transilvania - Phoenix Galați va avea loc sâmbătă, 26 septembrie, de la ora 19 în Sala Polivalentă.