Infrangere cu Atomeromu Paks

U-Banca Transilvania - Atomeromu Paks 64-73 (22-19, 17-7, 10-22, 15-25)Marcatori:U-Banca Transilvania: Hargrove 16 (3 rec., 1 p.d.), Baciu 10 (5 rec.), Millage 9 (3 rec., 2 p.d.), Lalovic 7 (4 rec., 1 p.d.), Barnette 6 (9 rec.), Mandache 5 (3 rec., 3 p.d.), Silvasan 5 (2 rec., 2 p.d.), Medvedj 3 (4 rec., 4 p.d.), Cuic 2 (9 rec., 2 p.d.), Jucan 1 (1 rec.).Atomeromu: Dugat 15 (6 rec., 5 p.d.), Szabo 13 (9 rec., 4 p.d.), Jones 12 (4 rec.), Toth 9 (2 rec.), Eilingsfeld 7 (3 rec.), Kortelyesi 6 (1 p.d.), Medve 5 (1 rec., 2 p.d.), Kovacs 3 (4 rec., 3 p.d.), Markovic 3 (2 rec.), Baki (1 rec.).

Marcel Tenter: "Vreau in primul rand sa felicit echipa din Paks, au jucat foarte bine in partea a doua a meciului. Au fost doua jumatati complet diferite: in primele doua sferturi am jucat conform planului nostru, am dat drumul la minge, am avut curajul sa aruncam la cos de cate ori a fost nevoie si am avut cateva suturi si run-uri reusite. In sferturile trei si patru, cand adversarii au avut serii bune, ne-a fost frica sa jucam ce stim. Bineinteles, este o problema de nivel mental, echipa a pierdut ultimele meciuri si avem lipsa de incredere in jocul nostru. Este ingrijorator faptul ca jucatorii mei cu experienta, in momentele importante, nu reusesc sa se ridice la jocul lor obisnuit. Insa asa cum acesti jucatori au castigat campionate, trebuie sa avem incredere in ei si sa depasim momentul acesta, pentru ca nu este normal. Toata lumea din jurul echipei face eforturi ca totul sa functioneze cum trebuie, iar noi suntem datori in acest moment. Dorin Pintea a revenit, a fost foarte suparat, este de inteles, insa a revenit si asa vom fi in continuare".Darius Hargrove: "Am avut o prima jumatate de meci buna, dar in ultimele doua sferturi nu ne-am concentrat, am pierdut conducerea meciului... Trebuie sa jucam bine 40 de minute!"