imagine articol

Echipa de seniori a plecat in Austria

Echipa de seniori a clubului nostru a plecat in aceasta dimineata in Austria, in vederea disputarii primului meci din FIBA EuroChallenge, cu Güssing Knights. Din lotul deplasat in Austria lipsesc Wilhelm Brosser si Zoran Cvjetkovic. Delegatia clubului nostru a decolat cu intarziere, din cauza cetii de pe aeroportul clujean.Dorin Pintea: "Suntem in fata primului meci din FIBA EuroChallenge, o alta competitie, una dificila, cu adversari tari si cu deplasari lungi. Vom debuta in acest sezon in Austria, dupa care avem trei meciuri pe teren propriu, sper sa avem rezultate bune si sa reusim un parcurs cat mai lung in aceasta competitie".Meciul cu Güssing Knights va avea loc miercuri, 5 noiembrie, cu incepere de la ora 20 (ora Romaniei) si va fi transmis pe internet, pe site-ul http://www.laola1.tv.

sau pe site-ul

http://www.dailymotion.com/video/x2983zg_magnofit-gk-vs-cluj-napoca-eur…

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj