imagine articol

3x3: Rezultate și program Sport Arena Streetball Cluj, etapa din Liga Națională

La acest sfârșit de săptămână, sâmbătă și duminică  se va desfășura la Cluj, Sport Arena Streetball, la Iulius Mall, etapă din calendarul Ligii Naționale de 3x3.

Conform regulamentului Federației Române de Baschet echipele de Liga Națională și Liga I sunt obligate să înscrie cel puțin o echipă la 3x3. În Liga Națională 3x3 pot participa doar jucători români, născuți în anul 2001 și mai mari. Echipele sunt obligate să participe la minim 4 turnee.

Turneul se adresează tuturor categoriilor de vârstă, începând cu cei mai mici baschetbaliști de la categoriile Baby (sub 10 ani) și Mini (sub 12 ani), apoi sub 14 ani, sub 18 ani, plus 18 ani și plus 35 de ani. Punctele acumulate de jucătorii români se vor contabiliza pentru stabilirea poziției României în clasamentul pe națiuni, care va conta pentru calificarea la Campionatele Mondiale și la Jocurile Olimpice.

Jucătorii clubului nostru înscriși la Liga Națională 3x3 sunt: Andrers Abu Teir, Alexandru-Marian Berca, Alexandru - Mihai Blagu, Mihnea - Tudor Brie, Alexandru Cătălin Oncea, Darius Stretea, Tudor - Raul Văleanu,Călin Dani Vasile.
Manager: Mihai Racovițan

La competiția de la Cluj vor participa: Andrers Abu Teir, Alexandru-Marian Berca, Alexandru - Mihai Blagu, Mihnea - Tudor Brie.

Programul meciurilor va fi disponibil pe pagina oficială a competiției: www.3la3.ro

Programul echipei noastre: 

Sîmbătă, 9 iunie:

  • Șacalii - U-BT Cluj-Napoca 9-12
  • Franzela - U-BT Cluj-Napoca 11-16

Duminică, 10 iunie:

ora 11.00: U-BT Cluj-Napoca - McMici 13 - 12

ora  16.00: U-BT Cluj-Napoca - CSM Mediaș  18- 21

 

 

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj