imagine articol

3x3: Participăm la turneul de la Băneasa

Echipa noastră de 3x3 participă în acest sfârșit de săptămână la cel mai mare turneu de profil din circuitul național Sport Arena Streetball, turneul de la Băneasa Shopping City București.

Peste 500 de sportivi de toate categoriile de vârstă s-au înscris pentru acest turneu, echipa noastră fiind distribuită în Grupa D a categoriei Seniori, alături de Leii, CSM CSU Oradea și Surpriza. La această categorie s-au înscris 54 de echipe. U-BT îi are în componență pentru acest turneu pe sportivii Mihnea Brie, Alexandru Marian Berca și Călin Vasile.

Meciurile din cadrul grupelor se vor disputa sâmbătă, urmând ca duminică să se dispute fazele finale (optimi, sferturi de finală, semifinală și finale). 

Sâmbătă, 14 iulie 2018:

  • 17.40 CSM CSU Oradea - U-BT Cluj-Napoca 11-12
  • 18.20 Surpriza - U-BT Cluj-Napoca 5-13
  • 20.20 U-BT Cluj-Napoca - Leii 16-21

Duminica:
13.20 Becicherecu Mic - U-BT 13-12

Din circuitul național Sport Arena Streetball 2018 mai sunt de disputat cinci etape: Băneasa, în acest weekend, Râmnicu Vâlcea și Piatra Neamț, ambele în 21-22 iulie, respectiv Ploiești și Timișoara, ambele în 28-29 iulie. Sezonul se va încheia cu un turneu final la Oradea.

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj