imagine articol

Programul și loturile echipelor U13

Federația Română de Baschet a decis că sezonul 2020/2021 poate începe și pentru juniori. Astfel, toate competițiile se vor desfășura sub formă de turnee, luând în calcul pandemia de COVID-19. La întrecerea U13, clubul nostru va înscrie nu mai puțin de trei echipe. Acestea au fost deja distribuite în grupa F, care este alcătuită după cum urmează: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca, ACS U-BT 2 Cluj-Napoca, ACS U-BT 3 Cluj-Napoca, respectiv CSS Viitorul Cluj-Napoca. 

Iată și componența celor trei formații:

ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – Antrenor – Flavius Lăpuște

Jucători – Robert Andrei Uță, Dragoș Muntean, Alexandru-Dimitrie Onac, Răzvan-Filip Ardelean, Victor-Matei Corondan, David-Andrei Zanc, Bogdan-Ștefan Chendrean, Ștefan Kelemen, David-Andrei Lăpușan, Eduard-Ștefan Kișpal, Radu-Andrei Cepoi, Vlad Goia, Alexandru Ungureanu, Ștefan Saplacan, Ștefan-Emil Rotariu, Dragoș Popa, Marc-David Pop, Cristian-Phillip Pop, Lăpuștea Luca.

ACS U-BT 2 Cluj-Napoca – Antrenori – Mioara Iurian, Andrei Cosma

Jucători – Denis Alexandru Șerban, Andrei Alexandru Paul, Darius Miron, Cezar Cristian Micu, Zoran Istrătescu, Constantin Ghiț, Alexandru Câmpean, Mihai Popescu, Sebastian Petru Lăpuște, Cezar Ștefan Drăgan, Andrei Tudor Pop, Marc Sebastian Todor, Thomas Bernat, Mihnea Câmpian, Marcus Văcar, Andrei Luca Lupșan, Radu Andrei Fodor.

ACS U-BT 3 Cluj-Napoca – Antrenori – Simona Mușat, Gyorgy Grunwald   

Jucători – Robert Albert, Ștefan Hațegan, Raul-Mihai Szekely-Kiraly-Pop, Cristian Predescu, Alex Oprița, Mihnea Căruntu, Ștefan Ivașcău, Răzvan Hoza, Andrei Vomir Bizo, Cătălin Vancea, George Ciurea, Alex Mușatescu, Vlad Chișu, Matei Crainic, Ștefan Baciu, Luca Briciu, Victor Lungu, Raul Riti, Demeter Victor.

La competiție vor lua startul 34 de echipe, programul turneelor fiind următorul:

• Turneul 1 – 27/28 februarie
• Turneul 2 – 20/21 martie
• Turneul 3 – 17/18 aprilie
• Turneul final – 2/6 iunie

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj