imagine articol

Finalul campaniei din octombrie, pentru a marca lupta împotriva cancerului la sân

U-Banca Transilvania a încheiat campania desfășurată în luna octombrie, pentru a marca lupta împotriva cancerului la sân. Clubul nostru susține eforturile de conștientizare a acestei maladii, astfel că ne-am bucurat să îi avem pe suporteri alături.

Jucătorii au purtat echipamentele speranței, care au fost ulterior scoase la licitație. De asemenea, în premieră am scos la vânzare tricouri roz, cu fundița simbolică și sigla clubului nostru. Le mulțumim tuturor celor care s-au implicat. Împreună am reuşit să donăm suma strânsă fiind de 17.000 de lei.

Toți banii strânși au fost donați Fundației Renașterea, care desfășoară de peste 20 de ani acțiuni de conștientizare a populației privind importanţa adoptării unui stil de viață sănătos, promovând totodată educația pentru sănătate. 

Fundația Renașterea a adus pentru prima dată în atenția publicului din țara noastră problema cancerului la sân și s-a remarcat prin activități de informare, dar și prin oferirea de servicii medicale. 

Vă mulțumim că ați sprijinit această campanie!

HAIDE "U"
0

Parteneri